Dlaczego warto kolekcjonować plansze komiksowe?

Inwestorzy, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel, często decydują się na zakup dzieł sztuki. Dzisiaj pod tą nazwą kryją się nie tylko obrazy, ale również wiele innych plastycznych utworów, w tym na przykład plansze komiksowe. Są to pierwowzory komiksów, które coraz więcej osób zaczyna kolekcjonować. Czy takie inwestycje rzeczywiście się opłacają?

Duży potencjał

W Polsce kolekcjonowanie plansz komiksowych nie jest jeszcze tak popularne jak w innych krajach. Można jednak zaobserwować rosnące zainteresowanie tego typu pracami już na polskim rynku. Kupiony dzisiaj komiks może zostać odsprzedany w ciągu kilku lat z ładną nawiązką. Natomiast liczba oryginalnych plansz jest w końcu ograniczona, a im dłuższą historię posiada dana seria wydawnicza, tym większe ceny osiągają pierwowzory.

Coraz więcej fanów

Lubimy czytać komiksy, zarówno te rodzime, jak i zagraniczne, a chyba jeszcze bardziej lubimy oglądać filmy i seriale na ich podstawie. Fanów komiksowych produkcji jest sporo, mimo to niewielu z nich wie, że plansze komiksowe są na sprzedaż. Świadomość na ten temat powoli rośnie, dlatego na rynku można wkrótce spodziewać się prawdziwego boomu – tak jak miało to miejsce za granicą.

Zróżnicowanie i atrakcyjne ceny

Jednym z najważniejszych założeń inwestorów jest różnicowanie inwestycji. Plansze komiksowe stanowią doskonałą alternatywę dla kolejnego obrazu lub rzeźby. W świecie komiksów warto inwestować w prace początkujących artystów, których portfolio wyglądają obiecująco. Dzięki temu w niskiej cenie można zakupić unikatowe dzieło stworzone odręcznie przez artystę, jakie prawdopodobnie już po krótkim czasie osiągnie zawrotne ceny.

Dla własnej przyjemności

Plansze komiksowe mają w sobie coś magicznego – dzięki nim można bezpośrednio obcować z czymś, co stanowi obiekt kultu i uwielbienia. Pozwalają dostrzec, jak przebiega proces tworzenia komiksu: od nakreślenia pierwszej linii ołówkiem po naniesienie kolorów. Takie dzieła świetnie sprawdzają się do dekoracji wnętrz o nowoczesnym charakterze, zwłaszcza tych utrzymanych w stylistyce pop-art. Poza tym plansza komiksowa to doskonały pomysł na oryginalny prezent – sprawdź sam: https://emiliawojcik.pl/sklep/plansze-komiksowe/.