Grafika na stronie www – o co należy zadbać?

Kluczowym elementem strony internetowej jest szata graficzna. Powinna być ona nie tylko estetyczna, ale również przejrzysta, dopasowana do identyfikacji wizualnej firmy i – co bardzo istotne – zgodna z najnowszymi trendami. Pokazujemy, o jakie elementy trzeba zadbać, aby grafika robiła dobre wrażenie i przyczyniała się do jak najlepszego UX.

Atrakcyjny layout

To najważniejsza część schematu graficznego każdej strony www. Layout składa się z takich elementów jak wiodące i sekundarne kolory, rozmiar i typ fontu, a także grafiki i ich rozmieszczenie. Szata graficzna jest oddzielna od treści. Dlatego każdy z tych obszarów można zmieniać niezależnie od drugiego. W projektowaniu layoutu dla firmowej strony liczą się dwie rzeczy – oryginalność i dopasowanie zarówno do charakterystyki przedsiębiorstwa, jak i aktualnie panujących trendów.

Strona internetowa niczym wizytówka

Przy tworzeniu graficznej warstwy części strony internetowej nie należy powielać motywów graficznych z innych witryn, nawet jeśli projektuje się prostą wizytówkę czy typowy landing page. Wygląd witryny ma być unikalny i stworzony zgodnie z firmową kolorystyką. Aktualne trendy w projektowaniu layoutów to prostota połączona z harmonią. Graficy rezygnują ze stosowania niepotrzebnych efektów i elementów dekoracyjnych. Dobrym pomysłem jest skupienie się na kilku żywych kolorach, przejrzystym układzie witryny, a także prostej typografii. Wszystko to w ramach stylu flat design, dzięki któremu witryny internetowe są bardziej przyjazne dla użytkownika i dobrze prezentują się na urządzeniach mobilnych.

Co z grafikami?

Na część wizualną strony składają się oczywiście również zdjęcia, obrazy i inne grafiki. Firma powinna postarać się, aby były to dzieła autorskie. W ten sposób organizacja pokazuje, że jest autentyczna. Grafiki na stronie powinny odznaczać się wysoką jakością, przemyślaną kompozycją i dopasowanymi kolorami. Do tego należy zadbać o ich przyjazny opis zgodnie z wymaganiami SEO.
Ofertę projektowania graficznego strony www znajdą Państwo pod adresem – https://emiliawojcik.pl/strony-www/.