Jak wybrać obraz na prezent?

Gusta różne są i nie warto o nich dyskutować – tak brzmi popularne powiedzenie. Nie ma recepty na znalezienie idealnego prezentu, który spodoba się każdemu. Można za to podążać za pewnymi wskazówkami, które zwiększą szansę na to, że dzieło sztuki będzie rzeczywiście udanym podarunkiem.

Z jakiej okazji?

Okazja to pierwszy czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze obrazu na prezent. Do uczczenia uroczystych chwil – takich jak ślub czy wyjątkowa rocznica – najlepszy jest pełnowymiarowy obraz. Takie dzieło sztuki zrobi odpowiednie wrażenie na obdarowywanej osobie. Z kolei na urodziny, imieniny czy obronę dyplomu można zdecydować się na nieco mniejszy format.

W jakim celu?

Czy dzieło ma pobudzać do dyskusji, przypominać o pewnej chwili albo spełniać jedynie funkcję dekoracyjną? Malowidło na prezent dobiera się w zależności od tego, w jakiej roli widzimy nasz prezent. Jeśli ma być to sztuka dla sztuki, art per se, wówczas warto wybrać coś niejednoznacznego, w stylu abstrakcji czy surrealizmu. Jednak gdy obraz ma być przede wszystkim miły dla oka, to warto wcześniej dowiedzieć się, jakie gusta posiada dana osoba w kwestii aranżacji wnętrz. Ewentualnie wystarczy zapoznanie się z wyglądem jej mieszkania. Jako dekoracja ściany dobrze sprawdzają się krajobrazy. Nie muszą być one banalne – na mojej stronie można znaleźć wiele dzieł stworzonych na podstawie autorskich, oryginalnych koncepcji – https://emiliawojcik.pl/sklep/obrazy/.

Czym odznacza się dobry obraz?

Obraz jako podarunek warto dobierać w staranny sposób. To nie czekoladki, które zawsze smakują tak samo. Należy zwrócić uwagę na to, czy artysta zadbał o oryginalność i precyzję wykonania. Dzieło powinno powstać przy użyciu wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu przetrwa lata w niezmienionej formie. Wybór obrazu na prezent jest łatwiejszy, jeśli na stronie znajdują się zdjęcia prezentujące dane dzieło w gotowej aranżacji, tak jak u nas. W razie wątpliwości można również bezpośrednio skontaktować się z malarzem.