black frames on white wall
artesklep_pl_daniel_grzeszkiewicz_creepy_horror

Creepy/Horror 3 wg Daniela Grzeszkiewicza

Opis

Creepy/Horror 3 wg Daniela Grzeszkiewicza

autor: Daniel Grzeszkiewicz – to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Obecnie mieszka w Lublinie. Tworzy ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów a także komiks pt. „Człowiek w puszce” (plansze dodstępne w naszej galerii). Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku. We wrześniu 2015 roku ukazał się komiks L’or du Rhin”, który rysował na zlecenie francuskiego wydawnictwa L’editions du Long Bec.

 

wymiary: 46/67,5 cm

technika: mieszana (Papier, akryle, collage, tsze, farby do szkła, flamastry i werniks

sygnowana: TAK

Tagi: