black frames on white wall
plansze_komiksowe_artesklep_daniel_grzeszkiewicz_gedeon_spiderman_1
plansze_komiksowe_artesklep_daniel_grzeszkiewicz_gedeon_spiderman_3
plansze_komiksowe_artesklep_daniel_grzeszkiewicz_gedeon_spiderman_2

Spiderman wg Daniela Grzeszkiewicza

Opis

Spiderman wg Daniela Grzeszkiewicza

autor: Daniel Grzeszkiewicz – to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Obecnie mieszka w Lublinie. Tworzy ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów a także komiks pt. „Człowiek w puszce” (plansze dodstępne w naszej galerii). Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku. We wrześniu 2015 roku ukazał się komiks L’or du Rhin”, który rysował na zlecenie francuskiego wydawnictwa L’editions du Long Bec.

 

wymiary: 44/60 cm

technika: mieszana

sygnowana: TAK

Tagi: