black frames on white wall
IMG_E4595 (1)
plansze_komiksowe_artesklep_daniel_grzeszkiewicz_gedeon_batman_joker_1
plansze_komiksowe_artesklep_daniel_grzeszkiewicz_gedeon_batman_joker_2

Batman/Joker wg Daniela Grzeszkiewicza

Opis

Batman/Joker wg Daniela Grzeszkiewicza

autor: Daniel Grzeszkiewicz – to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Obecnie mieszka w Lublinie. Tworzy ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów a także komiks pt. „Człowiek w puszce” (plansze dostępne w naszej galerii). Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku. We wrześniu 2015 roku ukazał się komiks L’or du Rhin”, który rysował na zlecenie francuskiego wydawnictwa L’editions du Long Bec. Prezentowana plansza jest planszą testową dla scenarzysty amerykańskiego rynku komiksowego.

wymiary: 35/50 cm

technika: tusz na ołówku

sygnowana: TAK

Tagi: