black frames on white wall
daniel-grzeszkiewicz-gedeon-nowa-fantastyka-ilustracja-plansza-komiskowa
daniel-grzeszkiewicz-gedeon-nowa-fantastyka-ilustracja-plansza-komiskowa-1
daniel-grzeszkiewicz-gedeon-nowa-fantastyka-ilustracja-plansza-komiskowa-2
daniel-grzeszkiewicz-gedeon-nowa-fantastyka-ilustracja-plansza-komiskowa-3

Ilustracja Daniela Grzeszkiewicza do magazynu Nowa Fantastyka nr 01/2019

Opis

Ilustracja Daniela Grzeszkiewicza do magazynu Nowa Fantastyka nr 01/2019

autor: Daniel Grzeszkiewicz – to lubelski grafik zafascynowany komiksem oraz ogromnymi możliwościami twórczymi tegoż medium.
Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej. Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).
Obecnie mieszka w Lublinie. Tworzy ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów a także komiks pt. „Człowiek w puszce” (plansze dodstępne w naszej galerii). Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku. We wrześniu 2015 roku ukazał się komiks L’or du Rhin”, który rysował na zlecenie francuskiego wydawnictwa L’editions du Long Bec.

Ilustracja powstała do opowiadania pt. Dalej niż koniec drogi – Artura Laisena, wydanego na łamach magazynu Nowa Fantastyka nr 01/2019. 

Do zamówienia dołączony magazyn Nowej Fantastyki

wymiary: 19,5/49,5 cm

technika: mieszana – collage, akryle, tusze, flamastry i gellpeny

 

Tagi: