black frames on white wall
IMG_2621
IMG_2615
IMG_2614
IMG_2616
IMG_1105_

Smert – Lachom

1,200.00

1 w magazynie

Kategoria:

Opis

Plansza do komiksu „Smert` Lachom” autorstwa Zygmunta Similaka wraz z komiksem (nowy) sygnowanym przez samego autora oraz „suplementem” do komiksu

Komiks Smert’ Lachom opowiada o wydarzeniach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej podczas II wojny światowej. Jest to pierwszy komiks poruszający tę tematykę. Wszystkie wydarzenia przedstawione w komiksie zostały oparte na faktach, a wszystkie postaci w nim występujące wzorowane są na postaciach autentycznych.
Aby nie przeładowywać plansz tekstami, a jednocześnie aby czytelnik mógł swobodnie orientować się w faktach, wydawca dodał ponad sto przypisów wypełniających około 10% objętości komiksu.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/smert-lachom/1

autor:  rysunek – Zygmunt Similak – niezwykle ceniony autor polskiego komiksu, którego mentorem był sam autor Wicka i Wacka – Wacław Drozdowski, autor takich komiksów jak:

 

za: http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/zygmunt-similak

 

scenariusz – Robert Zaręba 

wydawnictwo: Robert Zaręba

rok wydania: 2014

wymiary: 42/29 cm

technika: mieszana (tusz, akwarela, marker na kartonie) – plansza została wykonana w technice tuszu i markera na kartonie (po uprzednim nałożeniu ołówka), zeskanowana a następnie pokolorowana przez autora akwarelą