Kapele Żydowskie – ZY18
Kapele Żydowskie – ZY18

Kapele Żydowskie – ZY18

Opis

Kapele Żydowskie
rzeźba z drewna – 22 cm

Wyroby artystyczne projektowane przez Macieja Manowieckiego to rzeźby z drewna lipowego, a także metalu.

autor: Maciej Manowiecki ur. w 1944 r. w Krakowie
mgr inż. – absolwent studiów technicznych i artystycznych w Krakowie.
Od 1973 r. prowadzi Pracownię oraz Galerię Rzeźby.
W 1977 r. uzyskuje dyplom i tytuł Mistrza Rzemiosł Artystycznych.

Rzeźbiarz czerpie inspiracje z otaczającego świata natury, co stanowi główną tematykę jego twórczości – rośliny, zwierzęta, ptaki, ryby. Natomiast bodźcem pośrednim jest rzeźba ludowa w ogóle, a regionalna i sakralna w szczególności.

Wypracował własne techniki wyrazu oraz jest mistrzem w skrótach formalnych, a równocześnie artystą ciągle poszukującym nowych rozwiązań.

Wystawy: Lyon – Francja, Norynberga, Düseldorf, Berlin – Niemcy, Montreal, Toronto – Kanada, Chicago, Nowy Jork – USA, Werona – Włochy, Tokio – Japonia, Paryż – Francja oraz Holandia, Belgia, Izrael, Szwecja, Norwegia, Austria, Grecja.

Liczne nagrody min.: 1992 – Pierwsza Nagroda na wystawie pt. “Praca i Piękno” w Krakowie, 1983 – Pierwsza Nagroda za Najlepszą Pamiątkę z Polski i Stoisko na Międzynarodowych Targach Poznańskich, 1981 – Pierwsza Nagroda za Najlepszą Pracę Rynkową, 1979 – Złoty Medal na Wystawie Rzemiosł Artystycznych, 1974 – Pierwsza Nagroda na Ogólnopolskiej Wystawie Rzemiosł Artystycznych.

Wszystkie wyroby są wykonywane ręcznie i posiadają atesty przyznane przez Krajową Komisję Artystyczną i Etnograficzną w Krakowie.

Tagi: