Artur_Stachowski_4
Pejzaż – Wierzby

Pejzaż – Wierzby

Opis

Pejzaż – Wierzby

technika: olej na płótnie
wymiary: 73/50 cm

autor: Artur Stachowski ur. 1930 r.
Studia na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie w latach 1950-56. Nagrody w 1966 r. I stopnia, a w 1984 r. III stopnia – Ministra Budownictwa za projekt wnętrz, 1973 r. udział w wystawie Arch. Wnętrz “Unikat”, 1997 r. wystawa indywidualna “Rysunki – Malarstwo”. Udział w wystawie “Salon ‘97”, udział w wielu wystawach poplenerowych i marynistycznych.

Laureat „Złotej odznaki Związku Polskich Artystów Plastyków” za szczególne zasługi dla sztuki oraz znaczący wkład pracy społecznej na rzecz artystów plastyków.
Laureat II Nagrody konkursu w temacie III Konkursu „Człowiek i Otoczenie” organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków w 1977 roku.
Wielokrotnie wyróżniany za wybitne osiągnięcia projektowe przez Dyrekcję Miastaprojekt – Kraków.
Współtwórca i laureat Nagrody Ministra administracji i gospodarki przestrzennej za wybitne osiągnięcia twórcze w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, planowaniu przestrzennym oraz gospodarce komunalnej i mieszkaniowej w 1984 roku.

Uczestnik V Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego A.W. Niedzica 77 organizowanego przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział w Krakowie, ZPAP Okręg Kraków oraz Radę Artystyczną Sekcji Architektury Wnętrz w 1977 roku (pełniący rolę komisarza) wchodzącego w skład „Wystaw Poplenerowych” architektów – artystów z całej Polski dyscypliny określanej jako projektowa.
Wieloletni współpracownik Pracowni Sztuk Plastycznych, wyróżniany dyplomami.

Do 2004 roku rzeczoznawca Krajowej Komisji Artystycznej i Etnogaficznej „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło.
Współtwórca i laureat Nagrody I Stopnia ministra budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych w 1966 roku za projekt biblioteki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

 

Tagi: