Czym są plansze komiksowe?

Plansze komiksowe to rysunki tworzone przez artystów komiksowych w różnych technikach plastycznych i malarskich. Najczęściej tworzy się je przy użyciu tuszu lub ołówka. Takie plansze poddawane są później skanowaniu oraz obróbce komputerowej i w ten właśnie sposób powstają komiksy.

Czy plansze komiksowe to sztuka?

Komiks jest sztuką – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W Polsce nie cieszy się on taką popularnością jak w USA czy na rynku frankofońskim – Francja i Belgia, choć ta sytuacja zaczyna się powoli zmieniać. W wielu galeriach coraz częściej można zakupić właśnie plansze komiksowe. Cechują się one oryginalnością i mają w sobie coś magicznego, dzięki czemu przyciągają kolekcjonerów sztuki z całego świata.

Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Plansze komiksowe to rysunki tworzone często na dużym formacie, które później skanuje się i układa zgodnie z fabułą danego komiksu. Plansze mogą zyskać jednak drugie życie – oprawione w ramy stają się pełnoprawnym dziełem sztuki, który posłuży jako oryginalna dekoracja wnętrza. Mając w rękach rysunek stworzony od podstaw przez autora, możemy bliżej przyjrzeć się wszystkim szczegółom dzieła – temu, jak poprowadzona została kreska, w jaki sposób nałożone zostały plamy tuszu czy jak zaplanowana została kompozycja i kadrowanie.

Plansze komiksowe – dla kogo?

Te dzieła sztuki spodobają się głównie fanom komiksów. Marzeniem wielu z nich jest posiadanie ozdoby z wizerunkiem ulubionego komiksowego bohatera. To także rozwiązanie dla osób gustujących w nowoczesnych, niezwykle oryginalnych dekoracjach. Jeśli jesteś sympatykiem plansz komiksowych lub chciałbyś obdarować takim prezentem kogoś ze swojego otoczenia, zapraszam do zapoznania z ofertą sklepu internetowego – https://emiliawojcik.pl/sklep/plansze-komiksowe/. Z roku na rok wartość planszy komiksowych rośnie. Ten rynek coraz mocniej przyciąga zatem inwestorów, którzy po kilku latach odsprzedają kultowe już dzieła, zarabiając na tym pokaźne sumy.

Aranżacje z wykorzystaniem plansz komiksowych

Rysunkowe dekoracje świetnie nadają się do aranżacji wnętrz w stylu modernistycznym, minimalistycznym lub retro. Plansze komiksowe doskonale wpisują się w aranżacje z elementami pop-artu. Te dekoracje z powodzeniem dopasujemy do charakteru pomieszczenia – plansze komiksowe tworzy się przy użyciu różnorodnych technik i kolorystyki.