Jaki obraz na ścianę w nowoczesnym salonie?

Dodatki wybieramy zwykle na końcu aranżacji. Tymczasem niepozorny szczegół może znacząco wpłynąć na odbiór danego wnętrza. Miejmy ten fakt na uwadze, wybierając obraz na ścianę w nowoczesnym salonie.

Nowoczesny salon – czym się charakteryzuje?

Styl nowoczesny związany jest z nurtem dekoratorskim, jaki powstał w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Cechuje się minimalizmem, prostotą i swego rodzaju surowością. Moderniści dążyli do tego, aby wnętrza były jak najbardziej funkcjonalne. W takich pomieszczeniach nie ma miejsca na dużą ilość dekoracji – dlatego elementy, które mają ozdabiać wnętrze, muszą być świetnie dopasowane do wystroju.

Obraz do nowoczesnego salonu – jaka kolorystyka?

Biel, czerń, szarości, beże i brązy – to podstawowe kolory stosowane w modernizmie. Poszczególne akcenty, takie jak nieliczne dekoracje, powinny jednak ożywiać wnętrze. Obraz może być takim właśnie wyznacznikiem, jeśli tylko pojawią się na nim elementy w kolorze krwistej czerwieni, intensywnego granatu lub kanarkowej żółci. Pamiętajmy, że w tak surowym, monochromatycznym otoczeniu, obraz będzie jeszcze bardziej wyeksponowany.

Co powinien przedstawiać?

Do wnętrz nowoczesnych świetnie pasują obrazy przedstawiające geometryczne kształty czy abstrakcję w intensywnych kolorach. Zależnie od własnych preferencji, możemy zdecydować się także na pejzaż, martwą naturę czy portret. Duże znaczenie ma również rodzaj malowidła. Dobrze jest postawić na oryginalny obraz ręcznie malowany na płótnie. Mamy wówczas gwarancję niepowtarzalności i wysokiej jakości dzieła. Kolekcję obrazów na płótnie świetnie nadających się jako uzupełnienie wystroju nowoczesnego salonu, wraz z przykładową aranżacją, znajdziecie na naszej podstronie https://emiliawojcik.pl/obrazy-recznie-malowane-na-plotnie/.

Obraz – dodatki i umieszczenie

W nowoczesnym stylu stawia się na oszczędne, surowe materiały. Dlatego rama obrazu powinna być wykonana z metalu lub ciemnego drewna. Obraz w salonie najlepiej prezentuje się zamieszczony nad sofą lub nad komodą.