plansza komiksowa
Tadeusz Baranowski
Tadeusz Baranowski
plansza_komiksowa_artesklep_pl_to_doprawdy_kiepska_sprawa_kiedy_bestia__sie_pojawia_1_tadeusz_baranowski

To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia… – str. 25-26

Opis

To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia… str. 25-26  – Na życzenie z dedykacją autora 

scenariusz: Anna Baranowska – Rok Corporation 1992, Ongrys 2010, Ongrys 2017

– dwie plansze na jednym kartonie – 48 cm x 32,4 cm
– 2 pojedyncze plansze w kolorze o wymiarach: 23,2 cm x 32,4 cm

technika: akwarela, tusz

autor: Tadeusz Baranowski
Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w 1969 roku.
Malarz, scenarzysta i rysownik komiksów, ilustrator, grafik, twórca reklam.

Swój pierwszy komiks narysował za namową Jerzego Dąbrowskiego dziennikarza ze Świata Młodych, z którym to pismem Tadeusz Baranowski współpracował od początku lat 70. Od tamtej pory powstały komiksy oparte już na scenariuszach, które sam napisał. Urzekł czytelników swoim niesamowitym i inteligentnym poczuciem humoru.

Wybrana bibliografia – wydania albumowe: Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa, 3 przygody Sherlocka Bombla, Antresolka profesorka Nerwosolka, Podróż smokiem Diplodokiem, Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady, Przepraszam remanent, Ecie-pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie, Historia wyssana z sopla lodu, To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia…, Orient-men. Forewer na zawsze, Porady Praktycznego Pana, Tffffuj! Do bani z takim komiksem!, O zmroku, W pustyni i w paszczy (obrazki do kolorowania), Ten piekielny Barnaba / Komiksy z „Misia”, Przygody twistującego Słonia Twisti / Robin Wschód, Na wypadek wszelki WODA, SODA i BĄBELKI (oraz Kudłaczki), Bezdomne wampiry.

Na postawie kultowego komiksu Podróż smokiem Diplodokiem Tadeusza Baranowskiego powstaje film animowany Diplodok. Produkcji podjęło się warszawskie studio animacji Human Ark. Projekt prawdopodobnie zakończy się pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku i jest największą produkcją 3D dla dzieci, jaką kiedykolwiek wyprodukowano w Polsce.

 

 

 

Tagi: